Aktuální nabídka pro akční letenky je zdrojem levné letecké dopravy

Velmi atraktivním způsobem, jak ušetřit na rodinné dovolené, je v prvé řadě rozsáhlá nabídka cenových akcí na ubytování a leteckou dopravu. Akční letenky jsou cenově velmi výhodné a poskytují možnost letecké dopravy i do vzdálenějších destinací, kam si při běžných cenách nemůžete dovolit odcestovat. Chcete-li získat letenky v akci, je nejschůdnější metodou aktuální přehled slev na webových stránkách jednotlivých leteckých dopravců.

Takové letenky v akci jsou běžné například u nízkonákladových aerolinek, které se touto cestou vypořádávají s konkurenčním bojem. Takový konkurenční boj může být ovšem výhodou pro obyčejné lidi, kteří rádi cestují a levné letenky jím to umožňují. Vůbec nejlevnější letenky lze potom získat formou last minute nebo last second při zakoupení odřeknutých nebo nevyzvednutých letenek. Pro leteckou společnost je totiž mnohem lepší, když prodá letenku s výraznou slevou, než aby měla volné místo, které není proplacené. To je další způsob, jak využít možnosti levnějšího cestování.

Lidé mohou díky levným letenkám cestovat takřka po celém světě. V Evropě je nejvyužívanější destinací Anglie, kde mladí lidé studují nebo pracují brigádně. Levné letenky do Londýna tak jistě rádi využijí. Stále častěji se ze stejných důvodů jezdí také do Ameriky, kdy je potřeba zakoupit letenky do USA. I ty často najdete v různých slevových akcích a můžete tak na nich efektivně ušetřit. Možná, že v zahraničí nestudujete ani nepracujete, ale chcete si jen zkrátka užít perfektní exotickou dovolenou, pak si pořiďte cenově výhodné letenky do Thajska, kam můžete díky místnímu podnebí vyrazit třeba hned zítra a můžete si být jistí, že se zde naprosto spolehlivě opálíte a také se vykoupete v moři. Díky letecké dopravě můžete být v Thajsku již za několik hodin.